Klimatyzacja

Klimatyzacja
Klimatyzacja bardzo poprawia komfort codziennego życia. Odpowiednio zaprojektowana i zamontowana klimatyzacja sprawi, że we wnętrzu zawsze będzie panowała optymalna temperatura a powietrze będzie czyste, świeże i pozbawione alergenów oraz innych szkodliwych substancji organicznych. Firma DTE Serwis oferuje Państwu szereg usług związanych z montażem i serwisem klimatyzacji.

Klimatyzacja na miarę

Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i zawsze staramy się znaleźć najlepsze rozwiązania dla swoich klientów. Stosujemy nowoczesne technologie oraz najwyższej jakości urządzenia znanych producentów. Z chęcią podejmiemy się realizacji zamówień z  całej Polski południowej.Ze względu na przeznaczenie rozróżniamy klimatyzatory:

Ścienny
Jest to jedno z najprostszych i najczęściej stosowanych urządzeń w klimatyzacji. Przy montażu wystarczy tylko jedno przejście przez ścianę o średnicy 50mm. Idealnie nadają się do biura i mieszkania. Występują w wersji chłodząco/grzewczej.
Podsufitowy
Podobny w montażu lecz montowany poziomo pod sufitem, występują w wersji z "pompą ciepła" i w szerszym zakresie wydajności do 20kW. Idealnie sprawdzają się w sklepach ( duże powierzchnie handlowe), gastronomi i przemyśle.
Kasetonowy

Montowany w suficie podwieszanym wymaga przestrzeni pomiędzy stropem a sufitem około 40-50cm, estetycznie ukryty – widoczny jest tylko panel nawiewny Przeznaczony jest w szczególności do sklepów, restauracji i sal konferencyjnych, ale stosuje się go również w domach


Kanałowy
Stworzony dla budynków z wieloma pomieszczeniami takich jak: biura, restauracje, hotele. Jednostka wewnętrzna (parownik) montowana jest poza pomieszczeniami chłodzonymi, a schłodzone powietrze doprowadzane jest izolowanymi kanałami o średnicy około 150mm do tych pomieszczeń. Możliwa jest wymiana powietrza z zewnątrz.

Chiller
Obok prostych i stosunkowo niedużych instalacji klimatyzacyjnych, występują również większe i bardziej skomplikowane instalacje oparte na "wodzie lodowej". Instalacje takie charakteryzują się tym, że czynnikiem chłodzącym nie jest bezpośrednio freon, lecz ciecz (woda lub glikol) schłodzona do temp. ok. 5°C. Następnie poprzez system pomp, wprowadzana do instalacji wewnętrznej. Odbiornikami chłodu w instalacji są często urządzenia bardzo podobne do jednostek wewnętrznych instalacji freonowych.
Instalacje wody lodowej wykonuje się również do zasilania chłodnic w centralach wentylacyjno-klimatyzacyjnych, chłodnic strefowych oraz chłodnic w urządzeniach przemysłowych.System VRV

Dla klimatyzacji większych obiektów, idealnym i coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem są systemy VRF (Variable Refrigerant Flow) lub VRV. Umożliwiają one budowanie rozległych instalacji z kilkudziesięciometrowymi różnicami wysokościami pomiędzy jednostką zewnętrzną, a wewnętrznymi. Sterowanie indywidualne lub/ centralne z możliwością komunikacji z BMS oraz sterowaniem przez Internet.
Występują w wersji z pompa ciepłaj oraz z odzyskiem ciepła. To drugie rozwiązanie pozwala na jednoczesną pracę jednostek wewnętrznych w obrębie tego systemu w funkcji chłodzenia i ogrzewania. System może pracować w funkcji ogrzewania nawet przy temperaturze zewnętrznej do -20°C. Oznacza to, że w porach roku wiosna-jesień czy zima może ogrzewać pomieszczenia jako dodatkowe lub wyłączne źródło ciepła.